דף הבית >> אני מאמין
 

אני מאמינה שהשמיים הם הגבול עבור אלה שמוכנים באמת להשקיע כדי... ליזום, ליצור, לחקור, לטעום, להכיר, ללמוד, להתנסות, לממש, למצות... ולהצליח. 
 
האני מאמין שלי מורכב משילוב דינאמי של תכונות האישיות שלי, ממה שקיבלתי מהוריי, מאיך שגדלתי, ממה שלמדתי במסגרת האוניברסיטה, מהניסיון המקצועי שרכשתי, מאנשים שפגשתי בחיי, מאומנות, מהיותי אישה ואמא, ממה שאני רוצה להיות... אז במה אני מאמינה?
 
אופקים
אני מאמינה שהשמיים הם הגבול עבור אלה שמוכנים באמת להשקיע כדי... ליזום, ליצור, לחקור, לטעום, להכיר, ללמוד, להתנסות, לממש, למצות... ולהצליח.
אני מאמינה ביכולת בחירה, בפתיחות, בנדיבות, ברוחב אופקים, בהצבת מטרות, באקטיביות ובפרו-אקטיביות. 
 
החיים זזים קדימה, אחורה וקדימה
אני מאמינה שמרגע היוולדנו אנו נמצאים בתנועה מתמדת של התפתחות, גדילה, צמיחה, העשרה.. ובתנועה הזו, לעיתים אנו גם חוזרים אחורה. לפרקי זמן מסוימים. כדי להיות שם, להרגיש, לחוות שוב, להבין, לתקן. ואחרי שהתאפשר לנו להיות שם, אנו שוב נעים קדימה עם החיים.
 
שום ילד איננו אי
אני מאמינה בגישה מערכתית. עבודתי מושתת על ראיית הפרט כשלם, שאישיותו מתפתחת ופועלת בתוך הקשרים שונים; משפחתי, חברתי, בית ספרי, תרבותי וקהילתי. האני מאמין שלי ושיטת עבודתי שמים דגש על שיתוף פעולה של הורים, מורים, ילדים וכל גורם מסייע. 
 
בריאות נפשית
כפסיכולוגית חינוכית חשוב לי לפעול ולעשות לקידום רווחתם הנפשית של ילדים והורים.
 
אני מאמינה בחשיבותם של הרגלי חיים וחשיבה בריאים, כבסיס למניעה של קשיים, בעיות ומשברים. שאיפותיי המרכזיות, הן באבחון והן בטיפול, הן זיהוי מוקדי הכח והקושי, העצמה של הילד, בני משפחתו והצוות החינוכי, וסיוע לילד לממש את יכולתו. 
 
שונות מוסברת
במסגרת הכשרתי רכשתי ידע תיאורטי וניסיון מעשי במגוון טכניקות של ייעוץ, אבחון וטיפול, המתאימים לילדים בגילאים שונים, הלומדים בחינוך הרגיל ו/או במסגרות של החינוך המיוחד.
 
אני מאמינה ששילוב של הפגישות עם הילד וההורים, הטכניקות, ההסתכלות והידע, מאפשרים את הרחבת זווית הראיה ומתן הסברים לסימפטומים, להתנהגות, למניעים ולמוטיבציות. 
 
המחקר והניסיון בשטח
אני מאמינה בשילוב של תורת המספרים הגדולים מחד, וראיית האינדיבידואל מאידך. 
אני מקדישה את זמני הן למחקרים וכתיבת מאמרים תיאורטיים ויישומיים והן לפגישות עם ילדים והורים במסגרת הקליניקה.   
 
הכוחות, המוטיבציות והזהות
אני מאמינה שבמסגרת המפגשים שלי עם ילדים והורים עלי להתבונן ולהקשיב לשלושה מימדים של האדם: הכוחות- מהן העוצמות, מהם המשאבים הפנימיים והחיצוניים אשר עומדים לרשותו, במה הוא מצליח, מה הוא יכול לנצל לטובתו. המוטיבציות והמטרות- מה הוא רוצה, מה מניע אותו, מה חשוב לו, מה האינטרסים שלו, למה הוא שואף, לאן הוא רוצה להגיע. הזהות- מה "האני" שלו, מהי אישיותו, מה מניע אותו, אילו מנגנונים הוא מפעיל.
 
חוויות של הצלחה
מוקד מרכזי בעבודתי הוא העלאת הדימוי העצמי של ילדים ומבוגרים. אני מאמינה שהדימוי העצמי מושפע מהרבה גורמים. בין שאר הגורמים, ניתן לתפוס את הדימוי העצמי  כתוצאה של מספר ההצלחות חלקי הציפיות שלנו. ככל שציפיותינו יותר ממשיות, מציאותיות ותואמות ליכולות ולכוחות שלנו, וככל שאנו צוברים יותר הצלחות, כך הדימוי העצמי עולה.  זה לא קל, אבל בהחלט אפשרי!   

תודות 
תודה מיוחדת אני חבה לכל ההורים והילדים, אשר פתחו את ליבם בפניי, נתנו בי אמון, חשפו את הרגשות, המחשבות, הסודות, הכאבים וההצלחות שלהם. אני נוצרת בתוכי כל ילד וילדה שאבחנתי ו/או טיפלתי, ומקווה בשבילם שיזכו באהבה והערכה מצד הסובבים אותם ויממשו את היכולות הטמונות בהם.

באותה המידה, במהלך השנים הייתה לי הזכות לפגוש, להקשיב ולשוחח עם מאות מורות, גננות, יועצות ואנשי חינוך. אני אסירת תודה על פתיחותם של המורים האלה, אשר שיתפו אותי בתובנות, בקשיים, באסטרטגיות ובהצלחות. 
 

ד"ר דליה אלוני (PhD) קניון גנים, רח' העצמאות 65, פתח תקווה   |   טלפקס 03-9218286    |   0524-797279   |   dalia@daliakids.com

[חזור למעלה]          [הוספה למועדפים]          [מפת האתר]

עיצוב וביצוע: חיפושית מולטימדיה
לייבסיטי - בניית אתרים